вівторок, 21 серпня 2018 р.

Володимир ЛИС "Діва Млинища"


ПРОПОНУЄМО НОВУ КНИГУ
Володимира Лиса «Діва Млинища»


 Лис Володимир. Діва Млинища: роман. — Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 368 с.
Cаме в тенетах любові заплуталися всі персонажі нового історичного роману-епопеї «Діва Млинища» Володимира Лиса. Книга є своєрідним «ідейним продовженням» роману «Століття Якова» і описує події життя і повороти доль мешканців волинського села Загоряни. Оповідь книги охоплює проміжок часу  довжиною в шість поколінь або ж три з половиною століття.
В основі сюжету - історія декількох поколінь родини Терещуків (з половини XVII до XXI ст.). У вирішальні моменти життя мешканцям Загорян з`являється таємнича Діва у білому вбранні, щоб порятувати у небезпечній ситуації, допомогти знайти вірне рішення, «підказати»,  як зробити правильний вибір…
В історії кожного покоління родини є «любовний трикутник. Заради благополуччя коханих герої книги вчиняють злочини, позбуваються малесенької донечки, яку односельці рятують із холоднечі лише дивом… чи то таємнича біла панна «своєю незримою присутністю оберігає від найстрашнішого – зради совісті…»?

Хто ж відшукає старовинну родинну реліквію – мапу Млинища, намальовану у далекому Парижі у час Французької Революції? Чому її доведеться повертати власникові, аби його душа нарешті знайшла Вічний спокій у Царстві Небесному? Чому від успіху цього відчайдушного вчинку залежить життя та здоров`я Таміли?  І як старовина мапа, що кілька століть пролежала під стріхою батьківської хати, змінить життя історика – науковця Святослава Чишука? Все це Ви неодмінно маєте дізнатись, поринувши у калейдоскоп почуттів, вчинків, прикрощів і радощів таких різних людей, чиї долі «розлетяться світами, аби на початку XXI століття зійтися в рідному селі – і знову летіти вільними птахами…».


Про письменника:
Володимир Лис — відомий український журналіст, прозаїк і драматург. Народився у 1950 році в селі Згорани на Волині. 1977 закінчив факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Служив в армії, працював журналістом у районних газетах Волині, Хмельниччини, Херсонщини та Рівненської області. Завідував літературною частиною Рівненського музично-драматичного театру.

У літературі дебютував як драматург, п’ять його п’єс було поставлено в різних театрах України, на українському радіо. У 2007 році став переможцем Першого Всеукраїнського конкурсу радіоп’єс (за п’єсу «Полювання на брата»). Як прозаїк заявив про себе у 1985 році. Член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників. Письменник відомий також як народний синоптик. Його довгострокові прогнози на цілий рік неодноразово збувалися.

Володимира Лиса називають справжнім феноменом сучасності. Журналіст, драматург, прозаїк, майстер витонченого слова і глибоко народний письменник, з кожним новим романом Володимир Лис розкриває нові грані свого таланту. Перелік його нагород вражає: «Людина року», кавалер ордена «За заслуги» III ступеня, автор «Найкращого роману десятиріччя» (за роман «Століття Якова»), володар численних премій конкурсу «Коронація слова», «почесний громадянин Волині».
Автор романів: «Айстри на зрубі», «І прибуде суддя», «Камінь посеред саду», «Маска», «Острів Сильвестра», «Продавець долі», «Романа», «Графиня», «Століття Якова» та ін.

Немає коментарів:

Дописати коментар