понеділок, 31 липня 2017 р.

Декларація про державний суверенітет - 27 річниця

27 річниця прийняття Декларації про державний суверенітет України

16 липня 1990 року Верховна Рада України прийняла Декларацію про державний суверенітет України, зробивши перший крок до відновлення історичної справедливості, відродження української державності як ідеї соборності українського народу та його земель.
Декларація визначила основні політичні, економічні, соціальні цілі та довгострокові перспективи розвитку Української держави, відкривши новий етап в історії нашого народу, заклавши підґрунтя для прийняття 24 серпня 1991 року Акта проголошення незалежності України, який разом з державним суверенітетом був підтверджений волевиявленням народу на Всеукраїнському референдумі в грудні того ж року.
До 27-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України в Доманівській центральній районній бібліотеці розгорнуто книжкову виставку-дослідження «Тернистий шлях українського державотворення» та історичний етюд «Декларація про державний суверенітет України: витоки незалежності» із циклу тематичних заходів на відзначення пам’ятних дат. Для перегляду запропоновані законодавчі документи, монографії та історичні нариси вітчизняних і зарубіжних авторів, збірники, фотоальбоми, які висвітлюють цю доленосну подію в історії нашої держави й дають цілісне уявлення про основні віхи становлення її незалежності. Зміст виставки  розкриває питання самовизначення української нації, народовладдя, державної влади, громадянства, територіальної цілісності, економічної самостійності, екологічної безпеки, культурного розвитку, зовнішньої і внутрішньої безпеки, міжнародних відносин.
Для відвідувачів комп’ютерної зали запропоновано відеоперегляд «Декларація про державний суверенітет України: Початок нової історичної віхи».

ДЕКЛАРАЦІЯ про державний суверенітет України // Відомості Верховної Ради УРСР (ВВР). – 1990. - N 31. -  ст.429


Немає коментарів:

Дописати коментар